+90 (216) 517 00 59   bilgi@gochanevdenevenakliyat.com.tr
HEMEN ŞİMDİ ARAYIN

Fikirtepe Evden Eve Nakliyat


Fikirtepe, İstanbul'un Anadolu tarafındaki Kadıköy ilçesinin sınırları içerisindeki bir semttir. Fikirtepe, Eğitim ve Dumlupınar olmak üzere 3 mahalleden oluşur. Batısında Kurbağalıdere ile Hasanpaşa, Doğuda Merdivenköy, Güneyde Kayışdağı Caddesi, Zülfü Paşa ve Feneryolu Mahalleleri ve Kuzeyde Ünalan mahallesine komşudur. Geçmiş yıllarda nüfusun artması nedeniyle üç mahalleye bölünmüş ve bugünkü halini almıştır. Tarihinin çok eskiye dayandığı düşünülen Fikirtepe, yapılan araştırmalar ve kazılar sonucu eskiden deniz kenarı olduğu sanılmaktadır. Eski zamanlarda o zamanlarki adıyla Kadıköy Deresi olarak bilinen Kurbağalıdere üzerinde kayık gezintileri yapılmakta ve etrafındaki yeşillik alanlar ise mesire yeri olarak kullanılmaktaymış. 1950 sonlarında o zamanlar mahalle olan Fikirtepe semtinin çok büyük iç göçler alması nedeniyle daha sonraları Kadıköy'e bağlı bir semt haline gelmesi bazı okulların burada kurulmasına neden olmuştur. Marmara Üniversitesi Fikirtepe Kampüsü, Avrupa Birliği Enstitüsü, Atatürk Fen Lisesi, Mehmed Bayezid Lisesi, İnönü İlköğretim Okulu, Münevver Şefik İlköğretim Okulu, Kaptan Hasan Paşa İlköğretim Okulu Fikirtepe semti sınırları içerisinde bulunan eğitim kurumlarından birkaçıdır.

Ulaşım konusunda da sıkıntısı bulunmamaktadır. Çünkü Boğaziçi Köprüsü çevre yoluyla ve D - 100 otoyolu ile direkt olarak bağlantısı bulunmaktadır. Kadıköy'ün en hızlı gelişen semtlerinden bir tanesi olan Fikirtepe yavaş yavaş büyük şirketlerin radarına girmektedir. Büyük şirketlerin buraya taşınacak olması iş imkanını da arttıracağı için semt ve ilçe içerisindeki göçler devam edecektir. İnsanlar buraya taşınmak isteyecek fakat taşınma konusunda sıkıntı yaşamak istemeyeceklerdir. Bizler yani Fikirtepe Nakliyat sizlere istediğiniz sorunsuz taşınma hizmetini sunmaktayız.

İlk olarak eşyalarınızın güvenliği açısından sizlerle bir sigorta sözleşmesi imzalıyoruz. Böylece yapılan işlemler sırasında eğer eşyalarınızın başına kırılma, çizilme veya kaybolma gibi bir şey gelirse zararınızın ödenmesini sağlayacağız. Sigorta işlemi tamamlandıktan sonra evinize gelip eşyalarınızı ileri teknoloji taşıma sisteminin sonuncusu olan asansör sistemiyle iç hacmi büyük kamyonlarımıza yüklüyoruz. Daha sonra hızlı ve güvenli bir şekilde evinize getirdiğimiz eşyaları tekrar asansör sistemi kullanarak evinize çıkartıyor ve sizin için yerleştiriyoruz. Bütün bu kaliteli ve profesyonel hizmet sonunda ise sizlerden minik bir miktarda ücret rica ediyoruz.

Kurumsal

Şehiriçi Nakliyat