+90 (216) 517 00 59   bilgi@gochanevdenevenakliyat.com.tr
HEMEN ŞİMDİ ARAYIN

Fabrika Taşımacılığı

Fabrika Taşımacılığı


Fabrika taşımacılığı tamimiyle uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir. Çünkü taşıma işlemi sadece eşyaların araçlara yüklenerek bir yerden, başka bir yere taşınması demek değildir. Çünkü fabrika taşımacılığı denilince yapılması gereken bir çok iş vardır. kısaca fabrika taşımacılığında yapılması gereken işlemleri kısaca anlatmak gerekirse; öncelikle fabrikanın iş yükü, üretim yapamayacağı süre ve bu süre zarfındaki üretim yapılamamasından kaynaklanan maliyet, taşınacak makine ve ekipmanların durumu ve de monte işlemleri, makineleri taşıyacak olan makinelerin durumu, varsa fabrikanın hammaddeleri ve hammadde nakilleri, personel eşyaları ve donatımları, varsa imal edilmiş ürünlerin taşınması konularının tespit edilmesi gerekir.

Firmamız, fabrika taşımacılığı konusunda halen Türkiye’ nin en önde gelen firmalarından birisidir. Deneyimli personel kadrosu, her türlü taşımacılığa uygun araç parkı ile fabrika taşımacılığının lider firmalarındandır. Taşınacak olan fabrikanın tüm eşya, malzeme ve makinelerinin tespiti, taşıma işleminin yol haritasının tespiti için firmamızca görevlendirilen personelimiz tarafından fabrikada tespiti yapılır.

Bu tespit işleminde, makinelerin hacim, ebat ve ağırlık olarak tespit yapılır, ayrıca makinelerin sökülmesi ve yeni adresinde montaj işlemlerinin (fabrika sahibi veya yöneticisinin sorumluluğundadır. Anlaşmaya göre sökme işlemini yapacak teknik personel tarafımızdan temin edildiği taktirde ücreti, nakliye fiyatına ayrıca eklenir.)  tespiti yapılır. Diğer eşyaların tespiti, personel eşyaları (soyunma dolapları, kolaylık tesisleri vb.) yemekhanesi varsa yemekhane eşyalarının tespiti, hammadde varsa hammaddelerin miktarı, taşınması için özel araç gerekiyorsa özel aracın temin çalışmaları yapılır. Fabrika taşımacılığı için yapılan çalışmaların analizi yapılarak, çizilen yol haritası işyeri sahibi veya yöneticisi ile koordine kurularak taşıma çalışması için tarih belirlenir.

Fabrika Taşımacılığı

Fabrika taşımacılığı için belirlenen tarihte firmamızın taşımacılık işinde uzmanlaşmış personeli tarafından, fabrikaya gelinerek fabrika makinelerinin sökülmesi, bağlanması ve yüklenmesi işlemi gerçekleştirilir. Sökme, yükleme ve nakil işlemleri sırasında makinelerin zarar görmemesi için gerekli tedbirleri alarak makinelerin zarar görmesini engelleriz. Yapılan nakil işlemi sonrasında fabrikanın yeni adresine makineler indirilerek istenilen yerlere konulur. Makinelerin montajının yapılması gerekiyorsa montaj işlemi başlatılır. Bu sırada diğer eşya ve malzemeler  sarılır, paketlenir ve taşımaya hazır hale getirilir. Fabrikanın tüm eşyalarının taşınması yapıldıktan sonra nakliye işlemine son verilerek iş teslim edilir. Lütfen fabrika taşımacılığı hakkında detaylı bilgi almak için arayınız.

Şehir içi Nakliyat