+90 (216) 517 00 59   bilgi@gochanevdenevenakliyat.com.tr
HEMEN ŞİMDİ ARAYIN

Tekstil Taşımacılığı

Tekstil Taşımacılığı


Tekstil ürünleri taşımacılığı, tekstile özgü tasarlanmış nakliye araçları ile yapılır. Bu tip araçların içerisinde askılı taşıma sistemleri kuruludur. Taşınacak olan tekstil ürünleri askılara asılarak taşınır. Böyle ürünlerin kırışması ve hasar görmesinin önüne geçilir. Tekstil ürünleri oldukça hassas ürünlerdir. Bu nedenle kesinlikle kapalı kasası olan araçlarla ve içerisinde tekstil ürünlerinin taşınması için dizayn edilmiş askı sistemlerinin bulunması gerekir. Araçların sadece kapalı kasalı olmaları yeterli değildir. Aynı zamanda kapalı kasaların kesinlikle dış etkenlerden arındırılmış olmaları gerekir. Çünkü nakliye esnasında içeriye rüzgar, yağmur alan araçlarda taşınan ürünler kesinlikle zarar görür. Bu tip ürünlerin zarar görmesi demek, ürünlerin satılamaması ve ürün sahibinin zarar etmesi anlamına gelir.

Tekstil taşımacılığı genel olarak iki temel başlık altında gerçekleştirilir. Birincisi tekstli ürünlerinin bir yerden başka bir yere nakledilmesi ile gerçekleşen nakliyat, ikincisi de tekstil ürünleri satışı veya üretimi yapılan işletmelerin taşınmasıdır. Firma olarak her iki türde tekstil taşımacılığı yapmaktayız.

Tekstil üretimi yapan firmalar ürünlerini alıcılarına / toptancılarına ulaştırılması konusunda oldukça sıkıntı yaşamaktadırlar. Firma olarak tekstil ürünleri nakli için özel olarak tasarlanmış araçlarımızla tekstil ürünlerini, kırıştırmadan, buruşturmadan taşımaktayız. Tekstil taşımacılığı için tasarlanmış araçlarımızın içinde askı sistemleri bulunmaktadır. Bu da ürünlerin kutuları, kolilere konulmadan, asılarak taşınmasına ve herhangi bir şekilde zarar görmeden taşınmasına imkan tanımaktadır.

Tekstil Taşımacılığı

Tekstil ürünleri üreten işyerlerinin taşımacılığı; bu tip işyerlerinin taşımacılığı, üretimin aksamaması, nakil işlemi sonrasında üretimin en kısa sürede başlayabilmesi için çok hızlı bir şekilde yapılması esastır. Tekstil taşımacılığında, üretim yapan makinelerin de monte işlemleri (gerekiyorsa) teknik personel tarafından yapıldıktan sonra dikkatli bir şekilde ambalaj ve paketlemesi yapılır. Yükleme işlemi titizlikle yapılır. Ülkeme sırasında üretim makinelerine zarar gelmemesi için taşıma ve yükleme işinde deneyimli personelimiz titizlikle çalışır.

Tekstil makinelerinin sarılması ve yüklenmesi işlemi bittikten sonra, diğer eşyaların ve malzemelerin ambalajlanması ve yüklenmesi işlemleri yapılarak yeni adrese nakli gerçekleştirilir. Makine ve malzemelerin yeni adrese nakil yapıldıktan sonra, eşyalar ve makineler istenilen yerlere konularak montajı yapılarak iş teslim yapılır.    

Şehir içi Nakliyat