+90 (216) 517 00 59   bilgi@gochanevdenevenakliyat.com.tr
HEMEN ŞİMDİ ARAYIN

Fuar Taşımacılığı

Fuar Taşımacılığı


Fuarlar işletmelerin, fabrikaların ve markaların kendi ürünlerini tanıttıkları, teşhir ettikleri ve satış yaptıkları veya satış anlaşmaları yaptıkları yerlerdir. Buralarda markalar ürünlerini ve hizmetlerin tanıttıkları için fuarlara ürünlerini getirmek zorundadırlar. Fakat fuarlara sadece ürün getirmek yeterli olmamakta, aynı zamanda stantları (bazı durumlarda) da getirmek zorunda kalabilmektedirler.

Fuar taşımacılığı biraz farklı bir taşımacılık işidir. birincisi taşınan ürünler genellikle markanın en yeni, en kaliteli ve son model ürünlerinden oluşmaktadır. Taşınacak olan bu ürünler tarım aletlerinden tutun da elbise, ayakkabı gibi giyim eşyasına kadar birçok farklı alandan oluşabilmektedir. Burada önemli olan taşınacak ürünün kesinlikle hiçbir şekilde orijinalliği bozulmadan ve üretim bandından ilk çıktığı andaki gibi fuar alanına ulaştırılmasıdır. Çünkü firmalar ve markalar satışlarını bizim taşıdığımız bu teşhir ürünlerini göstererek satacaklardır. Bu nedenle taşıdığımız ürünlerin hasara uğraması (Çok şükür bu güne kadar hiç ürünü hasarlı ve arızalı teslim etmedik)  gibi bir lüksümüz olmamaktadır.

Fuar taşımacılığında öncelikle, ürünün üreticisi / satıcısı ile birlikte taşınacak olan ürün hakkında detaylı bir görüşme yaparız. Mümkünse taşınacak ürünü / ürünleri daha yavaş naklederek olası bir hasarın önüne geçeriz. Ayrıca yükleme esnasında ürünlerin sarsıntı vb. gibi olumsuzluklardan hasar görmesini engellemek için yükün etrafına ve arasına sarsıntı önlemek ve boşluklarını almak için dolgu malzemesi kullanırız. Bu şekilde yapacağımız taşımalarda ürünün zarar görmesi mümkün olmamaktadır.

Fuar Taşımacılığı

Fuar alanında ürünlerini taşıyacağımız firmanın standı da kurulacaksa, biz firma olarak fuar ürünleri ile birlikte stantların taşınmasını çok da uygun bulmuyoruz ve genel olarak firmalara ürünlerle stantların ayrı ayrı araçlarda taşınmasının çok daha uygun olacağını söylüyoruz. Fakat yine de son tercihi müşterimize bırakıyoruz. Çünkü stantlar genellikle direkler, kapılar, masalar, raflar vb. den oluşmaktadır. Eğer aracımızda stant malzemelerinden dolayı yer darlığı yaşanacaksa, ürünlerin yerleştirilmesi ve istiflenmesi sırasında özellikle hassasiyeti olan ürünlerin yüklenmesi ve nakledilmesi sorunlu hale gelebilmektedir. Bu nedenle mümkün mertebe stant ürünlerini ayrı bir araçla nakletme taraftarıyız. 

Fuar ürünlerini aracımıza konusunda deneyimli ve tecrübeli personelimiz tarafından yüklenir. Yükleme esnasında fuar ürünlerinin zarar görmesine müsaade etmeyiz. Nakliye aracı çok dikkatli bir şekilde seyreder ve fuar alanına tam belirlenen gün ve saatte ulaştırılır. Ürünler yine titizlikle indirilir.    

Şehir içi Nakliyat